בלוקי פומיס

לבלוקי הפומיס בידוד תרמי גבוה ויציב לאורך כל עונות השנה ולאורך כל חיי המבנה.

הפומיס משווק לארבעים מפעלים לייצור בלוקי בנייה תקניים, מפעלים אלו מייצרים עם הפומיס וצמנט את בלוקי הפומיס המפורסמים והאיכותיים.

התנגדות התרמית הגבוהה מבטיחה עמידות תרמית גבוהה בהרבה מדרישות התקן התרמי ת"י 1045. עובדה זאת מבטיחה קבלת דירוג אנרגטי מעולה לקירות המבנה תוך אפשרות פשוטה וזולה לטיפול בגשרים תרמיים הכלולים בשטח הקיר ומניעת התפתחות וגידול עובש על קירות פנים וחוץ.

לבלוקי הפומיס בידוד אקוסטי מעולה שמותאם גם לאזורים רועשים יותר. בלוק פומיס מאפשר בניית קירות עם התנגדות אקוסטית למעבר קול נישא באוויר ברמות הגבוהות מדרישות התקן הישראלי ת"י 1004 חלק 1. בנוסף, לבלוקים גם כושר בליעת רעשים ברמה גבוהה.

עם בלוקי פומיס ניתן להגיע לעמידות אש מעל 4 שעות ולהם סווג עמידות אש A1 - לא דליק על פי התקנים הישראלים ת"י 755 ו-ת"י 921.

חוזק הלחיצה של בלוקי הפומיס מעל 4 מגפ"ס, חוזק המבטיח הקטנת סיכוי להתפתחות סדקים. חוזק ההדבקה או חוזק המתיחה של בלוקי הפומיס הוא מעל 0.8 מגפ"ס, הרבה יותר חזק מכל סוג בלוק קל ומבודד אחר. נתון זה מבטיח הדבקה מעולה בין הבלוקים והדבקה מעולה בין הבלוקים לרכיבי הבטון ורכיבי החיפוי.

בלוקי הפומיס מתאימים לבנייה הירוקה, הם מאפשרים קבלת תו ירוק של מכון התקנים על פי מפרט ירוק מספר 53. בנוסף, בלוקי פומיס מאפשרים קבלת תוספת ניקוד לבניינים ירוקים.

הבנייה בבלוקי פומיס היא בנייה רגילה על פי תקן ישראלי ת"י 1523 חלק 1, תוך שימוש במלט וטיט רגילים וזולים. בלוקי פומיס מאפשרים חיפוי מכל סוג נדרש, מטיח פשוטים וזול ועד כל סוג של חיפוי באבנים לסוגיהן. הבלוק מאפשר שימוש במיתדים ועוגנים מכל הסוגים, כאשר החציבה לתעלות מים וחשמל פשוטה ובטוחה.

דילוג לתוכן